Til Hovedsiden Hvem og hvor

Til Hovedside Bergen kommune

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

R

S

T

U

V

Y

Ø

Å

               

Skoler

Oversikt over skoler, med e-postadresser og rektor og inspektør, skoler med egne nettsider m.m. finner du på
www.bergen.kommune.no/oppvekst/

Alfabetisk oversikt over skoler i Bergen kommune:

 

Telefon/faks

Alrekstad alternative skole
Årstadgeilen 25
5009 Bergen
Alrekstad.Skole@bergen.kommune.no

55 59 29 10
faks 55 59 29 20

Alvøen skole
Alvøens skolevei 61
5179 Godvik
Alvoen.skole@bergen.kommune.no

55 51 94 10
Sfo 55 51 94 21
faks 55 51 94 20

Apeltun skole
Apeltunveien 94, 5232 Rådal
apeltun.skole@bergen.kommune.no

55 52 48 10
faks 55 52 48 20
Sfo: 55 52 48 21

Aurdalslia skole
Aurdalslia 30
5253 Sandsli
Aurdalslia.Skole@bergen.kommune.no

55 52 47 10
Sfo: 55 52 47 21
faks 55 52 47 20

Bjørndalsskogen skole
Bjørndalsskogen 37
5171 Loddefjord
Bjorndalsskogen.skole@bergen.kommune.no

55 51 21 10
Sfo: 55 51 21 21
faks 55 51 21 20

Blokkhaugen skole (u)
Myrdalsskogen 53
5121 Ulset
Blokkhaugen.skole@bergen.kommune.no

55 53 33 10
faks 55 53 33 20

Breimyra ungdomsskole
Breimyra 68 B
5134 Flaktveit
Breimyra.Skole@bergen.kommune.no

55 53 74 10
faks 55 53 74 20

Bønes skole
Bønesberget 1
5152 Bønes
Bones.skole@bergen.kommune.no

55 52 26 10
Sfo: 55 52 26 21
faks 55 52 26 20

Christi Krybbe skoler
Vetrlidsallmenningen 10
5003 Bergen
ChristiKrybbe.skole@bergen.kommune.no

55 57 71 10
Sfo: 55 57 71 21
faks 55 57 71 20

Damsgård skole
Herman Grans vei 2
5162 Laksevåg
Damsgard.Skole@bergen.kommune.no

55 51 93 10
faks 55 51 93 20

Eidsvåg barne- og ungdomsskole
Granlien 1
5105 Eidsvåg
Eidsvag.skole@bergen.kommune.no

55 57 70 10
Sfo: 55 57 70 21
55 57 70 22
faks 55 57 70 20

Fjellsdalen skole
Fjellsdalen 15
5155 Bønes
Fjellsdalen.skole@bergen.kommune.no

55 52 86 10
Sfo: 55 52 86 21
faks 55 52 86 20

Flaktveit skole
Flaktveitsvingane 17
5135 Flaktveit
Flaktveit.skole@bergen.kommune.no

55 53 45 10
Sfo: 55 53 45 21
faks 55 53 45 20

Fridalen skole
Bøkeveien 19
5067 Bergen
Fridalen.Skole@bergen.kommune.no

55 59 27 10
Sfo: 55 59 27 21
faks 55 59 27 20

Garnes skule
Øvre Seimsmark 52
5260 Indre Arna
Garnes.barneskole@bergen.kommune.no

55 53 20 10
faks 55 53 20 20

Garnes ungdomsskule
Garnesvegen 88
5260 Indre Arna
Garnes.Ungdomsskole@bergen.kommune.no

55 53 21 10
faks 55 53 21 20

Gimle skole (u)
St Olavs vei 20
5052 Bergen
Gimle.skole@bergen.kommune.no

55 56 22 10
faks 55 56 22 20

Godvik skole
Godviksvingene 215
5179 Godvik
Godvik.skole@bergen.kommune.no

55 51 23 10
faks 55 51 23 20

Haugland skule
Hauglandsvegen 56
5265 Ytre Arna
Haugland.Skole@bergen.kommune.no

55 53 77 10
faks 55 53 77 20

Haukedalen skole
Hesthaugvegen 91
5119 Ulset
Haukedalen.skole@bergen.kommune.no

55 53 30 10
Sfo: 55 53 30 21
faks 55 53 30 20

Haukeland skole
Stemmeveien 1
5009 Bergen
Haukeland.Skole@bergen.kommune.no

55 59 26 10
Sfo: 55 59 26 21
faks 55 59 26 20

Haukås skole
Leikvangvegen 21
5111 Nyborg
Haukas.Skole@bergen.kommune.no

55 53 78 10
Sfo: 55 53 78 21
faks 55 53 78 20

Helldal skole
Hardangervegen 160
5222 Nesttun
helldal.skole@bergen.kommune.no

55 52 20 10
faks 55 52 20 20

Hellen skole
Helleveien 118
5035 Bergen
Hellen.skole@bergen.kommune.no

55 57 75 10
Sfo: 55 57 75 21
faks 55 57 75 20

Hjellestad skole
Grendatunvegen 23
5259 Hjellestad
Hjellestad.skole@bergen.kommune.no

55 52 35 10
Sfo: 55 52 35 22
faks 55 99 15 92

Holen skole
Kringsjåveien 94
5163 Laksevåg
Holen.skole@bergen.kommune.no

55 51 90 10
Sfo: 55 51 90 21
faks 55 51 90 20

Hop ungdomsskole (u)
Kloppedalsvegen 18
5232 Paradis
hop.skole@bergen.kommune.no

55 52 38 10
faks 55 52 38 20

Hordvik skole
Midtre Prestavegen 18
5108 Hordvik
Hordvik.skole@bergen.kommune.no

55 53 46 10
faks 55 53 46 20

Håstein skole (u)
Øvre Holen 4/6
5163 Laksevåg
Hastein.Skole@bergen.kommune.no

55 34 04 20
faks 55 34 38 50

Indre Arna skule
Ådnavegen 42
5260 Indre Arna
IndreArna.skole@bergen.kommune.no

55 53 22 10
faks 55 53 22 20

Kaland skole
Osvegen 331
5229 Kalandseidet
kaland.skole@bergen.kommune.no

55 52 24 10
Sfo: 55 52 24 21
faks 55 52 24 20

Kalvatræet skole
Kalvatræet 37
5106 Øvre Ervik
Kalvatraeet.Skole@bergen.kommune.no

55 53 37 10
Sfo: 55 53 37 21
faks 55 53 37 20

Kirkevoll barne- og ungdomsskole
Fanavegen 314
5244 Fana
kirkevoll.skole@bergen.kommune.no

55 52 42 10
faks 55 52 42 20

Kjøkkelvik barne- og ungdomsskole (k)
Kjøkkelvikveien 27
5178 Loddefjord
Kjokkelvik.Skole@bergen.kommune.no

55 51 26 10
Sfo: 55 51 26 22
faks 55 51 26 20
55 51 26 90

Kringlebotn skole
Kringlebotn 221
5225 Nesttun
kringlebotn.skole@bergen.kommune.no

55 52 23 10
Sfo: 55 52 23 21
faks 55 52 23 20

Krohnengen skole
Professor Dahls gate 35
5035 Bergen
Krohnengen.skole@bergen.kommune.no

55 57 72 10
Sfo: 55 57 72 21
faks 55 57 72 20

Krokeide skole
Krokeidevegen 579
5244 Fana
krokeide.skole@bergen.kommune.no

55 52 43 10
Sfo: 55 52 43 21
faks 55 52 43 20

Kronstad skole
Edvard Griegs vei 29
5059 Bergen
Kronstad.skole@bergen.kommune.no

55 59 22 10
Sfo: 55 59 22 21
faks 55 59 22 20

Kyrkjekrinsen skole
Åsamyrane 304
5131 Nyborg
Kyrkjekrinsen.Skole@bergen.kommune.no

55 53 31 10
faks 55 53 31 20

Landås skole
Landåsveien 33
5096 Bergen
Landas.skole@bergen.kommune.no

55 59 72 10
Sfo: 55 59 72 21
faks 55 59 72 20

Li skole
Liakroken 29
5132 Nyborg
Li.skole@bergen.kommune.no

55 53 44 10
Sfo: 55 53 44 21
faks 55 53 44 20

Liland skole
Lilandsvegen 50
5258 Blomsterdalen
Liland.Skole@bergen.kommune.no

55 52 36 10
Sfo: 55 52 36 21
faks 55 52 36 20

Loddefjord skole
Elvetun 27
5172 Loddefjord
Loddefjord.skole@bergen.kommune.no

55 56 29 70
Sfo: 55 56 29 79
faks 55 56 29 05

Lone skule
Lonaleitet 131
5260 Indre Arna
Lone.Skole@bergen.kommune.no

55 95 67 00
Sfo: 55 95 67 22
faks 55 95 67 20

Lynghaug skole (u)
Dag Hammarskjölds vei 7
5144 Fyllingsdalen
Lynghaug.skole@bergen.kommune.no

55 15 37 10
faks 55 15 37 20

Lyshovden skole
Lillehatten 1/3
5148 Fyllingsdalen
lyshovden.skole@bergen.kommune.no

55 17 39 10
Sfo: 55 17 39 21
faks 55 17 39 20

Løvås skole
Nebbeveien 1
5144 Fyllingsdalen
Lovas.skole@bergen.kommune.no

55 51 50 10
Sfo: 55 51 50 21
faks 55 51 50 20

Marikollen skole (u)
Marikollen 30B
5136 Mjølkeråen
Marikollen.skole@bergen.kommune.no

55 53 41 10
faks 55 53 41 20

Mathopen skole
Kongsmyrveien 1
5174 Mathopen
Mathopen.skole@bergen.kommune.no

55 26 98 19
faks 55 93 61 15

Midtun skole
Osvegen 10
5227 Nesttun
midtun.skole@bergen.kommune.no

55 52 45 10
Sfo: 55 52 45 21
faks 55 52 45 20

Minde skole
Grønnestølsveien 22
5073 Bergen
Minde.skole@bergen.kommune.no

55 59 73 10
Sfo: 55 59 73 21
faks 55 59 73 20

Mjølkeråen skole
Marikollen 28
5136 Mjølkeråen
Mjolkeraen.skole@bergen.kommune.no

55 53 32 10
Sfo: 55 53 32 21
faks 55 53 32 20

Møhlenpris skole
Thormøhlens gate 25
5006 Bergen
Mohlenpris.skole@bergen.kommune.no

55 57 73 10
Sfo: 55 57 73 21
faks 55 57 73 20

Nattland barne- og ungdomsskole
Merkurveien 30
5098 Bergen
nattland.skole@bergen.kommune.no

53 03 06 00
Sfo: 53 03 06 07
faks 53 03 06 02

Nordnes skole
Nordnesparken 3
5005 Bergen
Nordnes.skole@bergen.kommune.no

55 57 74 10
Sfo: 55 57 74 21
faks 55 57 74 20

Nordvik skole
Fanafjellsvegen 400
5243 Fana
nordvik.skole@bergen.kommune.no

55 52 44 10
faks 55 52 44 20

Ny Krohnborg barne- og ungdomsskole
Rogagaten 9
5056 Bergen
NyKrohnborg.Skole@bergen.kommune.no

55 59 28 10
Sfo: 55 59 28 21
faks 55 59 28 20

Nygård barne- og ungdomsskole
inkl. eksamensrettet voksenopplæring
Nygård skole
Nina Griegs gate 2
5015 Bergen
Nygard.skole@bergen.kommune.no

55 56 80 60
faks 55 56 80 72

Nygårdslien skole
Nygårdslien 3
5163 Laksevåg
Nygardslien.Skole@bergen.kommune.no

55 51 92 10
Sfo: 55 51 92 21
faks 55 51 92 20

Olsvik barne- og ungdomsskole
Olsvikåsen 51
5183 Olsvik
Olsvik.skole@bergen.kommune.no

55 51 20 10
Sfo: 55 51 20 21/22
faks 55 51 20 20

Ortun skole (u)
Torgny Segerstedts vei 14
5143 Fyllingsdalen
Ortun.skole@bergen.kommune.no

55 51 52 10
faks 55 51 52 20

Paradis skole
Statsminister Michelsens vei 55
5040 Paradis
paradis.skole@bergen.kommune.no

55 52 39 10
Sfo: 55 52 39 21
faks 55 52 39 20

Riple skule
Totlandsvegen 415
5224 Nesttun
riple.skole@bergen.kommune.no

55 52 21 10
faks 55 52 21 20

Rolland skole
Åslia 13
5115 Ulset
Rolland.skole@bergen.kommune.no

55 53 35 10
Sfo: 55 53 35 21
faks 55 53 35 20

Rolland skole
- avd. Kollåsen
Rollandslia 265
5115 Ulset
Rolland.skole@bergen.kommune.no

55 53 35 42
Sfo: 55 53 35 22
faks 55 53 35 44

Rolland skole
- avd Storåsen
Storåsen 158
5132 Nyborg
Rolland.skole@bergen.kommune.no

55 53 35 41
faks 55 53 35 43

Rothaugen skole (u)
Rothaugsgaten 10
5035 Bergen
Rothaugen.skole@bergen.kommune.no

55 56 40 10
faks 55 56 40 20

Rå skole (u)
Steinsviksvegen 393
5239 Rådal
Ra.Skole@bergen.kommune.no

55 52 33 10
faks 55 52 33 20

Salhus skole
Vikavegen 30
5107 Salhus
Salhus.Skole@bergen.kommune.no

 55 53 47 10
Sfo: 55 53 47 21
faks 55 53 47 20

Samdal skole
Hausdalsvegen 514
5229 Kalandseidet
samdal.skole@bergen.kommune.no

55 52 25 10
Sfo: 55 52 25 21
faks 55 52 25 20

Sandgotna skole (u)
Elvetun 18
5172 Loddefjord
Sandgotna.Skole@bergen.kommune.no

55 56 29 60
faks 55 56 29 07

Seljedalen skole
Vestlundveien 50
5145 Fyllingsdalen
Seljedalen.Skole@bergen.kommune.no

55 51 55 10
Sfo: 55 51 55 21
faks 55 51 55 20

Skeie skole
Råtræet 37
5339 Rådal
Skeie.skole@bergen.kommune.no

55 52 28 10
Sfo: 55 52 28 21
faks 55 52 28 20

Skinstø skole
Myrdalsskogen 387
5118 Ulset
Haukedalen.skole@bergen.kommune.no

55 53 30 49
Sfo: 55 53 30 47
faks 55 53 30 19

Skjold skole
Fanavegen 59
5239 Rådal
skjold.skole@bergen.kommune.no

55 52 29 10
Sfo: 55 52 29 21
faks 55 52 29 20

Skranevatnet barne- og ungdomsskole
Sandslivegen 98
5254 Sandsli
Skranevatnet.skole@bergen.kommune.no

55 52 16 10
Sfo: 55 52 16 21
faks 55 52 16 20

Slettebakken skole
inkl. spesialpedagogisk base
Vilhelm Bjerknes´ vei 15
5081 Bergen
Slettebakken.skole@bergen.kommune.no

55 59 79 10
Sfo: 55 59 79 21
faks 55 59 79 20

Slåtthaug skole (u)
Slåtthaugvegen 138
5222 Nesttun
slatthaug.skole@bergen.kommune.no

55 52 32 10
faks 55 52 32 20

Smørås skole
Nedre Smøråsveien 12
5238 Rådal
smoras.skole@bergen.kommune.no

55 52 34 10
Sfo: 55 52 34 21
faks 55 52 34 20

Storetveit skole (u)
Storetveitvegen 125
5231 Paradis
storetveit.skole@bergen.kommune.no

   55 52 41 10
faks 55 52 41 20

Sælen skole
Torgny Segerstedts vei 4
5143 Fyllingsdalen
Saelen.skole@bergen.kommune.no

55 51 56 10
Sfo: 55 51 56 22
faks 55 51 56 20

Søreide skole
Ytrebygdsvegen 51
5251 Søreidgrend
Soreide.skole@bergen.kommune.no

55 52 27 10
Sfo: 55 52 27 23
faks 55 52 27 20

Søråshøgda skole
Søråshøgda 301
5235 Rådal
Sorashogda.skole@bergen.kommune.no

55 52 46 10
Sfo: 55 52 46 21
faks 55 52 46 20

Tertnes skole
Grønskjeret 5
5114 Tertnes
Tertnes.skole@bergen.kommune.no

55 53 38 10
Sfo: 55 53 38 21
faks 55 53 38 20

Trengereid skule
Skulstadveien 10
5237 Trengereid
trengereid.skole@bergen.kommune.no

55 53 29 10
faks 55 53 29 20

Tunes skule
Tunesvegen 225
5264 Garnes
Tunes.Skole@bergen.kommune.no

55 53 25 10
Sfo: 55 53 25 21
faks 55 53 25 20

Tveiterås barne- og ungdomsskole
Haakon Sæthres vei 42
5232 Paradis
tveiteras.skole@bergen.kommune.no

55 52 40 10
Sfo: 55 52 40 22
faks 55 52 40 20

Ulsetskogen skole
Ulsetskogen 14
5119 Ulset
Ulsetskogen.skole@bergen.kommune.no

55 53 39 10
Sfo: 55 53 39 21
faks 55 53 39 20

Ulsmåg skole
Totlandsvegen 53
5224 Nesttun
ulsmag.skole@bergen.kommune.no

55 56 10 00
Sfo: 55 56 10 15
faks 55 56 10 35

Undervisningssenteret for barn med hjerneskader
(Nordnes skole)
Nordnesparken 3
5005 Bergen

55 90 00 40

Vadmyra skole
Lyngfaret 21
5172 Loddefjord
Vadmyra.Skole@bergen.kommune.no

55 51 27 10
Sfo: 55 51 27 21
faks 55 51 27 20

Varden skole
Vardeveien 71
5141 Fyllingsdalen
Varden.skole@bergen.kommune.no

55 51 58 10
Sfo: 55 51 58 20
faks 55 51 58 20

Ytre Arna barne- og ungdomsskule
Bankvegen 11
5265 Ytre Arna
YtreArna.skole@bergen.kommune.no

55 53 79 10
Sfo: 55 53 79 21
faks 55 53 79 20

Ytrebygda skole (u)
Skagevegen 38
5258 Blomsterdalen
Ytrebygda.skole@bergen.kommune.no

55 52 37 10
faks 55 52 37 20

Ådnamarka skole
Eikhaugen 20
5262 Arnatveit
Adnamarka.skole@bergen.kommune.no

55 53 28 10
Sfo: 55 53 28 22
faks 55 53 28 20

Åstveit skole (u)
Tertnesveien 33
5113 Tertnes
Astveit.Skole@bergen.kommune.no

 55 53 40 10
faks 55 53 40 20
 

pil_opp
pil_opp
pil_opp
pil_opp
pil_opp
pil_opp
pil_opp
greyline
bk_liten

Kontaktinformasjon Bergen kommune, Postboks 7700, 5020 Bergen
Ansvarlig redaktør: Robert Rastad. Kontaktperson:
Kari Gangstø
Telefon 05556 Telefaks 55 56 61 73. Sist oppdatert:  February 12, 2008